W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 31/2017 z dnia 5 lipca 2017 r. w sprawie akceptacji przez Radę Nadzorczą Spółki podjęcia strategicznych działań w zakresie dalszego rozwoju Spółki, Zarząd Orzeł Biały S.A. (dalej: Spółka) informuje, że w dniu 5 grudnia 2017 r., na wniosek Zarządu Spółki z tego samego dnia, Rada Nadzorcza Spółki przyjęła wnioski przedstawione przez ING Bank N.V. London Branch (dalej: ING) w raporcie z przeglądu dostępnych dla Spółki opcji strategicznych oraz wyraziła zgodę na zawarcie przez Spółkę umowy doradczej z ING. Warunki umowy doradczej z ING będą zgodne z najlepszymi praktykami rynkowymi.
Jednocześnie Rada Nadzorcza Spółki upoważniła Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych w celu wdrożenia rekomendacji ING. W związku z powyższym Zarząd Spółki przystąpi do realizacji kolejnego etapu procesu przeglądu dostępnych dla Spółki opcji strategicznych. W ramach tego etapu Spółka będzie podejmowała standardowe działania realizowane w tego typu procesach, w tym w szczególności podpisze umowy o zachowaniu poufności z potencjalnymi inwestorami, rozpocznie rozmowy z jednym lub kilkoma potencjalnymi inwestorami, oraz udostępni potencjalnym inwestorom wybrane informacje na temat Spółki i jej działalności.
Powyższe decyzje są konsekwencją wniosków z przeprowadzonego przez ING przeglądu dostępnych dla Spółki opcji strategicznych. Po przeprowadzeniu przeglądu ING potwierdził stanowisko Rady Nadzorczej, że brak podjęcia i wdrożenia decyzji strategicznych odnośnie dalszego rozwoju Spółki (tj. utrzymanie status quo) może potencjalnie ograniczyć wzrost wartości Spółki w dłuższym okresie, dlatego Spółka powinna rozważyć wdrożenie jednego z zidentyfikowanych scenariuszy wzrostu. W ramach przeglądu, ING oraz Rada Nadzorcza Spółki zidentyfikowali dwa podstawowe scenariusze wzrostu, które mogą przynieść największy wzrost wartości Spółki dla wszystkich akcjonariuszy Spółki: (i) nabycie podmiotu zajmującego się hurtowym odzyskiem baterii akumulatorowych w celu integracji wertykalnej i zapewnienia większego dostępu do surowca albo (ii) nabycie podmiotu konkurencyjnego wobec Spółki w celu zwiększenia skali działalności. Zdaniem ING, realizacja obu scenariuszy wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych wydatków kapitałowych, dlatego zgodnie z rekomendacją ING Spółka powinna pozyskać inwestora, który będzie w stanie zapewnić należyte wsparcie kapitałowe Spółki w realizacji jednej z wymienionych opcji strategicznych. Realizacja procesu może także wiązać się z nabyciem przez potencjalnego inwestora 100% akcji w kapitale zakładowym Spółki w drodze publicznego wezwania.
Spółka będzie informować na bieżąco o dalszych istotnych działaniach wynikających z przeglądu opcji strategicznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Informacja poufna art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR.
godz. 15.56